כמה זמן שבבי הרכב יישארו מחוץ למניות?

- Dec 16, 2020-

השמועות האחרונות כי שבבי ESP אזלו מהמלאי גרמו FAW-פולקסווגן שנגחאי פולקסווגן להשעות את הייצור. ESP מייצג מערכת גוף יציבה אלקטרונית, שהוא מרכיב חיוני עבור מכוניות באיכות גבוהה, במיוחד רכבי שטח. ישנם בעיקר 7 ספקי ESP גלובליים, כלים Aisin תחת טויוטה, Hitachi באופן בלעדי עבור ניסן, ניסין באופן בלעדי עבור הונדה, ומנדו עבור דגמים קוריאניים. 4 החברות האלה בעצם רק לספק את הקבוצה. שלושת האחרים הם כולם יצרנים גרמניים, כולל בוש, קונטיננטל אוטומוטיב ו-ZF. בוש כמעט משתלטת על השוק המקומי, במיוחד המותגים שלה, והיא נפוצה גם במרצדס-בנץ, אאודי, קדילאק ובואיק. קונטיננטל אוטומוטיב מספקת בעיקר פולקסווגן, ב.מ.וו, PSA, מרצדס-בנץ ו-ZF בעיקר מספקת מכוניות אמריקאיות. בוש הגיב רשמית כי לא אזל מהמלאי.

 

השמועה אומרת שה-ESP של קונטיננטל אזל מהמלאי. פולקסווגן גולף, Tiguan, אטלס, פאסאט, אאודי A3, סקודה אוקטביה, ו CC (ארטון) להשתמש ESP של קונטיננטל (השם הסטנדרטי צריך להיקרא ESC, ו ESP הוא בוש. פטנט), כלו, MK100, לא כל הדגמים האלה משתמשים ESP של קונטיננטל. כמה משלוחים גדולים כגון גולף, Tiguan, פאסאט ו A3 יש גם ESP של בוש. משלוחים קטנים כגון CC ו Touron הם בעצם ESP של קונטיננטל. אלה הם מודלים לא פופולריים במקור ויש להם השפעה מועטה. בנוסף, ה-ESP המשמש את ה-ID.3 של פולקסווגן הוא ZF EBC470, שעשוי להיזל מהמלאי. וולוו וג'יה, המשתף פעולה באופן הדוק עם קונטיננטל, עשויות להיות מושפעות גם הן.

 

מלבד BYD Han האחרונה וכמה דגמים זולים, רוב כלי הרכב החשמליים להשתמש ESP של בוש 9.0. למעשה, זה תואם עם iBooster, כולל טסלה. אם שרשרת האספקה ESP של בוש היא במחסור, אז בוש בהחלט ייתן עדיפות ללקוחות גדולים כגון פולקסווגן, מרצדס-בנץ, BMW, ו קיר גדול. אפילו טסלה לא יכולה להשיג מספיק רכיבים.

הגל האחרון של מחסור בשבבים ועליות מחירים הם לא רק בתחום הרכב, אלא גם בתחום השבבים הכולל. הסיבה לכך היא שהמגפה פגעה באמון של כולם בתחילת השנה, והביקוש בתעשיות השונות צנח, במיוחד בתעשיית הרכב, וכולם הפחיתו הזמנות ועכלו את המלאי. עד הרבעון השלישי, המגפה הייתה תחת שליטה, ותעשיית הרכב התקם, במיוחד בסין. בעוד מניעת המגפה והשליטה באירופה ובארה"ב הפכו לנורמליות, נראה שאנשים למדו לחיות בשלום עם המגפה, אמון הצרכנים חזר, ומוצרים כלכליים ביתיים כגון טבליות ומחשבים ניידים וקונסולות משחקים ממשיכים להתחמם. מה שמוביל לעלייה עצומה בביקוש לשבבים.