אש באיבידן, מפעל ה- PCB הגדול ביותר ביפן

- Dec 28, 2020-

ספקית לוחות הספק הגדולה ביותר של יפן IBIDEN Ibiden יפן שרפה אמש במפעל Aoyagi בעיר אוגאקי, מחוז גיפו. על פי דיווחים בתקשורת היפנית, בסך הכל נשרפו 6 מחסנים ומחסן אחד עם מסגרת פלדה. למרבה המזל איש לא נפגע. השוק מאמין כי היצרניות הטייוואניות ABF Sanxiong Xinxing, Nandian ו- Jingsus הן המרוויחות.


עם זאת, חלק מאנשי הענף אמרו כי מפעל כיבוי האש של IBIDEN מייצר בעיקר לוחות קשיחים מסורתיים. ישנם מתחרים רבים בחלק זה של השוק. נותר לראות אם מפעלים טייוואניים יכולים להשיג את ההזדמנויות העסקיות של הזמנות העברה.


בהתבונן ביצרני המצעים העולמיים של ה- IC, האדם המשפטי ציין כי עשרת יצרני המצעים הראשונים היוו יותר מ -80% מהשוק, איבידן (איבידן) היפנית היוותה כ -11%, וסקטור האלקטרו-מכניקה של דרום קוריאה (SEMCO) בכ -10%. שינג מהווה כ- 15%, ננדיאן וג'ינגסוס מהווים כ- 9%, Gink מספר 39 ביפן; שינקו מהווה כ- 8%, ו- Simmtech של דרום קוריאה&# 39 מהווה כ- 7%.


בהתבוננות בפרופורציות המוצרים של שלושת יצרני המצעים הגדולים ב- IC בטייוואן, ציין האדם המשפטי כי מצעי ABF היוו כ- 40% עד 45% מביצועי&# 39 של ננדיאן, מצעי BT היוו כ- 25% -30%; Jingsus ABF היווה כ -25% -30%, BT מהווה כ -45% -50%; Xinxing ABF מהווה כ -20% -25%, ו- BT מהווה כ -20% -25%.


שינקסינג היא המובילה בשוק, אך ערך התפוקה בפועל נמוך מעט מזה של IBIDEN. על פי נתונים סטטיסטיים על הכנסות תעשיית המעגלים המודפסים העולמיים בשנת 2019, שינקסינג מדורגת במקום השני בעולם, ושני לוחות הספק וגם לוחות ה- HDI נמצאים במקום השני בעולם.